Zelená škola

ZELENÁ ŠKOLA

Je environmentálny výchovno-vzdelávací program pre materské, základné, stredné i špeciálne školy. Na Slovensku je zapojených 183 škôl.

Základné témy Zelenej školy sú : 1)Voda 2)Odpad 3)Energia 4) Potraviny 5) Zelené obstarávanie a úradovanie 6)Zeleň a ochrana prírody 7)Doprava a ovzdušie

Naša škola má certifikované tieto témy : 4) Potraviny, 5) Zelené obstarávanie a úradovanie 6)Zeleň a ochrana prírody

Tento školský rok 2023/24 a na budúci školský rok 2024/25 nás čaká téma 3) Energia, ktorá pozostáva z tém ( Slnečná energia, Biopalivá, Biomasu, Fosílne palivá, Veterná energia, Vodná energia, Energia prílivu a odlivu, Solárna energia )

Aktuality :  Milí kolegovia v zborovni na nástenke Zelená škola je tabuľka – Učíme sa vonku ( kde sa zapíše každý učiteľ, alebo vychovávateľ, ktorý odučí vyučovaciu hodinu vonku ( zapíše deň, tému , predmet a činnosť vyučovacej hodiny )

Aktuality :  Dňa 12.10.2023 sa naša škola zúčastní na slávnostnej Certifikácii Zelených škôl a odovzdávaní diplomov, kde získa medzinárodný titul Zelená škola a získa vlajku Eco – Schools, ktorá u nás v škole zostane nejaký čas.

Stretnutie Kolégia Zelenej školy som určila na 19.10.2023 o 14 hod.

Kde nás čaká tento program :

1.Schválenie nových členov, hlasovanie

2.Zvolenie ekohliadok z radov žiakov